Rychlý kontakt: +420 775 759 706 ico-googleico-facebook

O korkových podlahách a obkladech

Korkové podlahy si zamilujete

Podlaha je jedna z nejdůležitějších součástí interiéru a samotný výběr vhodné podlahy je stejně důležitý jako výběr jiných produktů, například dveří či nábytku. Podlahy zároveň patří mezi nejméně obměnitelné části interiéru, proto je potřeba věnovat náležitou pozornost při jejich výběru.

Číst dál: Korkové podlahy si zamilujete

Návod k instalaci a údržbě korkových obkladů

Pořídili jste si korkový obklad a rozhodli jste se, že si ho nainstalujete sami? Rádi bychom vám poskytli návod a pár rad, na co si dát při instalaci pozor, jak ji správně provést a obklad udržovat.

Číst dál: Návod k instalaci a údržbě korkových obkladů

Chcete teplou, odolnou a módní podlahu? Pak volte korek

Vybaví se vám pod pojmem korek jenom zátky do vinných lahví a možná tak nalepené korkové dlaždice na podlaze u babičky? V tomto článku vám představíme výhody korkové plovoucí podlahy, které vás dostanou.

Číst dál: Chcete teplou, odolnou a módní podlahu? Pak volte korek

Nemáte ještě jasno o podlahové krytině? Zkuste korek!

Dřevostavbu si stavebníci pořizují většinou kvůli samotné podstatě dřeva. Proto se většinou snaží při výběru podlahové krytiny jít cestou přírodních materiálů. Avšak ne každému se na podlaze líbí klasické dřevo ať už měkké či tvrdé - jedinou možnou alternativou je tedy podlahu opatřit korkem.

Číst dál: Nemáte ještě jasno o podlahové krytině? Zkuste korek!

Výhody korkových podlah

Jsou teplé, tiché, pružné a skvěle izolují. Korkové podlahy zažívají velký návrat. Byly hojně používané v 50. letech 20. století a nyní se staly ohromným hitem v novém tisíciletí. A není divu. Pokud sepíšete jejich výhody, vyjde vám zajímavý seznam pozitiv.

Číst dál: Výhody korkových podlah

Korek: příjemná podlaha pro zdravé bydlení

Zima ne a ne pustit k moci jaro a my stále trávíme více času v domácím prostředí, za chladných dní a nevlídného počasí rádi oceníme teplo a útulnost pohodlného domova.

Číst dál: Korek: příjemná podlaha pro zdravé bydlení

Korek není out!

Zapomeňte na klasický vzhled rozemletého korku na podlaze a nechte se vtáhnout do širokého světa moderních korkových podlah. Budete mile překvapeni!

Číst dál: Korek není out!

Průvodce výběrem plovoucích podlah

Vybíráte novou podlahu a nevíte, pro kterou se rozhodnout? Rádi vám poradíme.
Co od nové podlahy očekáváte?
Na začátku výběru je důležité si ujasnit, jaké jsou vaše potřeby, představy a očekávání od nové podlahy.

Číst dál: Průvodce výběrem plovoucích podlah

Korek a chození naboso

Víte, že korek je nejvhodnější podlahovina pro chození naboso? Chodíte rádi doma bez přezůvek? Možná vás budou zajímat výsledky měření, ve kterém byl porovnáván vliv podlahoviny na ochlazování chodidla při přímém doteku.

Číst dál: Korek a chození naboso

7x ANO pro korkovou podlahu

Chystáte se zařizovat nebo rekonstruovat váš dům, byt nebo kancelář? Přemýšlíte o vhodné podlahové krytině? Zkuste chvilku přemýšlet o korkové podlaze. Korek se vyznačuje podobnou životností a cenovou hladinou jako například podlaha dřevěná.

Číst dál: 7x ANO pro korkovou podlahu

Korková podlaha: obecné informace

Korková podlaha je vysoce pružná a navozuje příjemný pocit pohody. Korek je měkký a dokonale pružný došlap a má výjimečné tepelné vlastnosti. Korek je totiž vynikající přírodní izolant. 

Číst dál: Korková podlaha: obecné informace

Korkové podlahy pro komerční prostory

Popularita korkových podlah stoupá a už dávno není pouze doménou bytů nebo rodinných domů. Dnes se korkové podlahy stále častěji uplatňují i ve veřejných budovách a komerčním sektoru, protože nabízejí široký výběr a disponují celou řadou vynikajících vlastností.

Číst dál: Korkové podlahy pro komerční prostory

Návod k instalaci a údržbě plovoucích podlah

Pořídili jste si korkovou plovoucí podahu a rozhodli jste se, že si ji položíte sami? Rádi bychom vám poskytli návod a pár rad, na co si dát při pokládce pozor, jak ji správně provést a udržovat.

Číst dál: Návod k instalaci a údržbě plovoucích podlah

Návod k instalaci a údržbě korkových lepených podlah

Pořídili jste si korkovou lepenou podahu a rozhodli jste se, že si ji položíte sami? Rádi bychom vám poskytli návod a pár rad, na co si dát při pokládce pozor, jak ji správně provést a udržovat.

Číst dál: Návod k instalaci a údržbě korkových lepených podlah

Nejčastější otázky na téma korkové podlahy

S pořízením korkové podlahy do vašeho domova je spojeno mnoho otázek kolem instalace, funkčnosti a technických parametrů. V následujícím článku vám snad pár z nich zodpovíme.

Číst dál: Nejčastější otázky na téma korkové podlahy

Zámkový systém UNICLIC

Co je to zámkový systém UNICLIC a jaké jsou jeho výhody vám objasníme v tomto článku.

Číst dál: Zámkový systém UNICLIC

Rozdíl mezi povrchovými úpravami plovoucích podlah

Podlahy s keramickým lakem se již díky jeho vyvikajícím vlastnostem znovu nelakují. Ušetříte spoustu peněz a práce. Vznikne-li přece jen potřeba lak po čase obnovit, svěříme toto odborné firmně.

Číst dál: Rozdíl mezi povrchovými úpravami plovoucích podlah

Kontakt

Korek Jelínek, spol. s r.o.
Luční 294, 463 31 Chrastava,
Česká republika
Tel.: +420 775 759 706
e-mail: korek@jelinek.cz

IČO: 62738984
DIČ: CZ62738984

Užitečné odkazy

On-line platba

platebni-karty

Odebírání novinek