Rychlý kontakt: +420 775 759 706 ico-googleico-facebook

O korku

Historie firmy Korek Jelínek

Jindřich Jelínek začal jako první již v roce 1855 dodávat korek do Čech. Následujících téměř 100 let dodávala firma Korek Jelínek tento přírodní produkt do celé Střední a Východní Evropy. Po znárodnění v roce 1948 uprchla rodina Jelínkova do Kanady, kde Jindřich Jelínek senior znovu vybudoval svůj podnik. Mezinárodní trh dokázal ocenit české know-how a firma Korek Jelínek začala opět slavit úspěchy tentokrát v Kanadě a USA.

Číst dál: Historie firmy Korek Jelínek

Fakta a mýty o korku

Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které člověk používá od nepaměti a jsou mu blízké. Jedním z nich je korek, důvěrně známý, v podobě zátek užívaný po generace. Přestože o korkových zátkách mnoho věděli už dědečkové dnešních vinařů, dodnes se setkáváme s některými „mýty", které bychom chtěli uvést na pravou míru.

Číst dál: Fakta a mýty o korku

Jak se sklízí korek

Není vám známo, jakým způsobem a čím se sklízí korek? My vám tuto skutečnost mile rádi objasníme.

Číst dál: Jak se sklízí korek

Panenská kůra

Možná již víte, že korek je stromová kůra. Možná také víte, že sklizeň (loupání) kůry korkovému dubu nijak neubližuje. Ve skutečnosti pravidelné odstraňování staré kůry přispívá ke zdraví a dlouhověkosti stromu.

Číst dál: Panenská kůra

Co je to korek?

Korek je přírodní produkt. Každá buňka obsahuje plyn podobný vzduchu (min 50%), stěny buněk jsou tvořeny celulózou, suberinem a voskem. Suberin spolu s voskem způsobuje, že korek nepropouští ani tekutiny, ani plyny. Tato vynikající vlastnost spolu s výbornou regenerací po stlačení činí korek ideálním produktem pro uzavírání lahví.

Číst dál: Co je to korek?

Kontakt

Korek Jelínek, spol. s r.o.
Luční 294, 463 31 Chrastava,
Česká republika
Tel.: +420 775 759 706
e-mail: korek@jelinek.cz

IČO: 62738984
DIČ: CZ62738984

Užitečné odkazy

On-line platba

platebni-karty

Odebírání novinek